Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: 58 Bini Aşkın Öğrenci Ulaşım Desteğinden Yararlandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal yardımlardan yararlanan hanelerdeki öğrencilerin ulaşım masraflarının karşılanması amacıyla sağlanan destekten 58 binden fazla öğrencinin yararlandığını belirtti.

Bakan Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, ailelerinden farklı bir ilde öğrenim gören ilk, orta ve yükseköğretim öğrencilerinin şehirlerarası ulaşım giderlerine destek verdiklerini, desteklerin bu eğitim-öğretim yılında da devam edeceğini belirtti.

Geleceğin teminatı olan öğrencilerin eğitim hayatlarına daha rahat devam edebilmeleri için her türlü önlemi almaya devam ettiklerini belirten Göktaş, şöyle konuştu:

“Bu destek programıyla öğrencilerimizin yılda iki kez gidiş-dönüş ulaşım masraflarını karşılıyoruz. 2023 yılı için öğrencilerimize sağladığımız desteğin üst limit bedeli tek yön 750 lira iken, 10 milyon liralık transfer transferini gerçekleştirdik. Şu ana kadar sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarımıza kaynak aktardık.Sosyal yardım yararlanıcısı haneler ise “Öğrencilerin ulaşım masraflarını karşılamak amacıyla sağladığımız ulaşım desteğimizden 58 binin üzerinde öğrencimiz yararlandı.”

Öğrencilere ve ailelerine ulaşım desteğiyle destek olmaya devam ettiklerini vurgulayan Göktaş, “Bütünsel ve adil sosyal hizmet modelleri geliştirerek toplumun her bireyine ulaşmaya devam edeceğiz. Bu bağlamda sosyal yardım yararlanıcısı hanelerin her an yanında olacağız. desteğe ihtiyaçları var.” Şu ifadelere yer verdi.

Göktaş, söz konusu takviye programına başvuruların öğrenci veya öğrencinin ailesi tarafından, öğrencilerin ailelerinin ikamet adresinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yapılması gerektiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu