Haber

Antalya Büyükşehir Göynük yangını için seferler düzenlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kemer’in Göynük Mahallesi’nde çıkan orman yangınını söndürme çalışmalarına 22 itfaiye aracı, 20 pülverizatör, 26 iş makinesi ve 200’den fazla çalışanıyla destek veriyor.

Antalya’nın Kemer ilçesi Göynük Mahallesi Değirmendere mevkiinde akşam saatlerinde çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları sürüyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, şiddetli rüzgarın da etkisiyle hızla yayılan yangını söndürme çalışmalarına ilk saatlerden itibaren tüm imkanlarıyla takviye veriyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediyesi’nin yangın söndürme çalışmalarına 22 itfaiye aracı, 20 pülverizatör, 26 iş makinesi ve 200’den fazla işçi ile katıldığını söyledi. Büyükşehir İtfaiyesinin ilk andan itibaren yangın bölgesinde olduğuna değinen Önder Böcek, seferberlikte Orman Genel Müdürlüğü ve diğer kurumlarla koordineli çalışmaya destek olduklarını belirtti. Önder Böcek, şu ana kadar herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığını, tek tesellilerinin bu olduğunu, yangını kontrol altına almak için yoğun çaba sarf edildiğini söyledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

caldiran-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu