Haber

Mardin’de aşırı yağış nedeniyle dereler taştı

Mardin’de aşırı yağış nedeniyle dereler taştı

MARDİN – Mardin’de tesirli olan sağanak yağmur hayatı olumsuz tarafta etkilerken kimi kırsal mahallelerde geçen derelerde taşmalar meydana geldi.

Mardin’de iki gündür etkili olan yağmur, şehrin birçok bölgesinde etkili oldu. Gece boyunca devam eden yağmur, yer yer sağanağa dönüştü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bugün içinde sarı kodlu uyarısı yapılan Mardin’de kent merkezinde ve ilçelerdeki cadde ve sokaklarda su birikintilerine neden oldu.

Aşırı yağış nedeniyle taşkın ve su birikmesi yaşanan noktalara MARSU Genel Müdürlüğü grupları itfaiye gruplarının de dayanağıyla süratli bir formda müdahale etti.

Kırsal Mahallelerde hayat olumsuz etkileyen yağış sonrası derelerde taşmalar meydan gelirken Kızıltepe ilçesine bağlı kırsal Aşağı Azıklı Mahallesinde de dereden taşan yağmur suları mahalle meydanına kadar ulaştı.

Derenin taşmasıyla birlikte dere üzerindeki vatandaşların geçişleri için oluşturulan kimi köprüler hasar gördü.

Kuraklık nedeniyle derenin iki yıldır akmadığını söyleyen Yetenekli Aydoğan isimli vatandaş, yağışların her ne kadar ömrü olumsuz etkilemiş olsa da iki yılın akabinde derenin akmasına sevindiklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu